FRIDYKNING
Active Divers Club • mats.martensson@monitor.se

Alvesta Dykklubb • ce5140@gmail.com
UV-RUGBY
Alpha Divers • Carlscronagoransmail@telia.com
Aqualund Sportdykarklubb • info@aqualund.nu

B
Agda Divers Sportdykarklubb • path@groto.se

Utställare
Alingsås Dykarklubb • styrelsen@alingsasdk.se

Baltic Sea Adventures Dykklubbdaniel.sigwid@gmail.com
Bergs DK Storsjöodjurenannica.meden@hotmail.com
Björködykarnajohan@keghouse.nu
Blåmusslans Dykarklubbtanja.thiele@siemens.com
Bodens Sportdykarklubbbodenssdk@gmail.com
Borås Sportdykarklubb Corallenordforandebsdk@gmail.com
Brandkårens Dykklubb Linköpingchrister.carlson1@telia.com
Bromma Caviar Undervattensrugbyklubbinfo@uvrugby.com
Chalmers Dykarklubbinfo@chalmersdykarklubb.se
Christinehamns Sportdykarklubb 

DK Knattedykarna UppsalaElisabeth.rovelstad@tele2.se
DS Ingenjörer För Underv.Tekn.info@ifudyk.se
DSS Sjögurkan Västeråspeter@hogsberg.se
Dyk & Sport Klubben Gotlandlivetscirkelgotland@gmail.com
Dykarklubben Amöbornaamoborna@yahoo.se
Dykarklubben Aquaticordforande@aquatic.se
Dykarklubben Argos 
Dykarklubben Botten Härnösandinfo@dkbotten.se
Dykarklubben Bottenskraparnamac_lokrume@hotmail.com
Dykarklubben Frykendykarnadykbo67@gmail.com
Dykarklubben Gripen Sundsvallwebmaster@dkgripen.nu
Dykarklubben Guramia.ostberg@telia.com
Dykarklubben Gävlegrodornaordforande@gavlegrodorna.se
Dykarklubben Juniordykarna 
Dykarklubben Kalmarsundmats@vanserum.se
Dykarklubben Krakenaqua.media@telia.com
Dykarklubben Masenkontakt@dkmasen.nu
Dykarklubben Nemoinfo@dknemo.se
Dykarklubben Nätdykarnalars.gustafsson88@gmail.com
Dykarklubben Octopuspelle.borje@gmail.com
Dykarklubben Putaninfo@dkputan.se
Dykarklubben Sjökornamolander@bahnhof.se
Dykarklubben Swedivers Bromma Caviarmika@moilanen.se
Dykarklubben Undaerobert@winton.se
Dykarklubben Viveregoran.paulson@telia.com
Dykarklubben Öckerö Dorarnastyrelsen@ockerodorarna.com
Dykarklubben Örebrogrodorna 
Dykarsällskapet Ranadsrana@telia.com
Dykklubb Sälteamsealteam@home.se
Dykklubben Dec Dykbubblare@decdyk.com
Dykklubben Dykarstugan Grisslehamnjem.backas@gmail.com
Dykklubben Wänskapendahlgrenskan@gmail.com
Dyksällskapet Alfadyk Kalmar-Ölandmaria-joensson@hotmail.com
Dyksällskapet El Riomicke.ua@gmail.com
Dykterminalen Divers Dykklubbmicke@hemma-hos-oss.se

ALINGSÅS DYKARKLUBB
Lövkullevägen 17 441 44 Alingsås Sverige
Tel: 0729-77 47 22

http://www.alingsasdk.se, ordf@alingsasdk.se
Som medlem i ADK får man tillgång till klubbens utrustning till i princip självkostnadspris. Det innebär att man kan åka på dykutfärder, låna båten samt hyra utrustning billigt. Principen är att priset ska vara ungefär halva marknadspriset. När man är medlem omfattas man dessutom av Svenska Sportdykarförbundets försäkring, vilket bl.a. ger tillgång till en dumpningsfond, om olyckan skulle vara framme. 

ÖCKERÖDORARNA
Tel: O725-131321
http://ockerodorarna.com, ordforande@ockerodorarna.com
Välkommen till den anrika dykklubben Öckerödorarna. Vi startade redan 1970 och verkar utifrån Hönö/Öckerö. Vi har nu en unik och gedigen samlad erfarenhet av fridykning , sportdykning, teknisk vrakdykning i Göteborg. Vi kan erbjuda dig som medlem riktigt spännande dykutfärder med fantastiska upplevelser över och under vatten, under mycket trygga och säkra förhållanden. Vi hoppas du fortsätter klicka dig vidare på vår hemsida, Facebook, Instagram och ansluter dig till vårt goa gäng.

GÖTAVERKENS SPORTDYKARKLUBB
CMAS

 


HELSINGBORGS SPORTDYKARKLUBB DELFINEN
CMAS

P2 SVENSKT VRAKSKYDD
Info

Kontakt: 
Adress:  
Hemsida: https://www.vrakskydd.se/
E-Post:
Tel: